• Utworzyliśmy i prowadzimy Porozumienie Karpackie „Karpaty Naszym Domem”, do którego należy 70 instytucji, w tym organizacje pozarządowe, gminy i prywatne przedsiębiorstwa.
  • Powołaliśmy i koordynowaliśmy prace Karpackich Grup Roboczych: ds. planowania przestrzennego, ds. różnorodności biologicznej i krajobrazowej, ds. turystyki zrównoważonej, ds. rolnictwa, ds. dziedzictwa kulturowego.
  • Zorganizowaliśmy cztery Fora Karpackie, które miały na celu budowanie platformy współpracy wśród przedstawicieli różnych instytucji, zaangażowanych w działania na rzecz Karpat.
  • Zorganizowaliśmy 11 wykładów w ramach Karpackiego Uniwersytetu Otwartego dla mieszkańców regionu na tematy związane z Karpatami. Wzięło w nich udział 610 uczestników.

Publikacje

Świat Karpat - Podręcznik do edukacj...
Pobierz
Karpackie obszary chronione
Pobierz
Pakiet narzędzi Carpathian Ecosystem...
Pobierz
Program edukacyjny „Chronię Karpacką...
Pobierz
Program edukacyjny „Chronię Karpacką...
Pobierz
Program edukacyjny „Chronię Karpacką...
Pobierz
Folder o Konwencji Karpackiej
Pobierz
Poradnik o Konwencji Karpackiej
Pobierz
Poradnik "Karpacki model partycypacji"
Pobierz
Turystyka przyjazna środowisku - Por...
Pobierz

Artykuły

Warsztaty Ekoturystyczne

Warsztaty Ekoturystyczne

13.05.2017

W dniach 11-13 maja 2017 w Orelcu odbyły się warsztaty „Ekoturystyczne” organizowane w ramach projektu „Karpacka Turystyka”. Projekt jest realizowany ze środków Funduszu Wyszehradzkiego.

Liderem projektu jest A ssociation for Tourism in the Tisza Plain (Węgry) a partnerem w Polsce Stowarzyszenie Ekopsychologia. Pozostali partnerzy: Art and Craft of Stiavnica Civil Association -Občianske Združenie Umenie a remeslá Štiavnice (Słowacja), Tourist Authority South Moravia – Centrála cestovního ruchu­Jižní Morava, z.s.p.o (Czechy) oraz UN Environment Vienna Office ­ – Secretariat of the Carpathian Convention (SCC).


Karpacka Rada Naukowa wzbogacona o nowego naukowca

Karpacka Rada Naukowa wzbogacona o nowego naukowca

18.05.2016

Z przyjemnością informujemy, że Karpacka Rada Naukowa została poszerzona o dr inż Pawła Wolańskiego, specjalistę w zakresie fitosocjologii i łąkarstwa. dr inż Paweł Wolański jest pracownikiem naukowym Katedry Agroekologii na Wydziale Biologiczno-Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Pełny skład Rady znajduje się na stronie: Karpackie Rady Naukowej.


Lista rankingowa Inicjatyw włączonych do programu "Karpackie Inicjatywy Lokalne 2"

Lista rankingowa Inicjatyw włączonych do programu "Karpackie Inicjatywy Lokalne 2"

06.01.2016

Stowarzyszenie Ekopsychologia dziękuje, za zainteresowanie Programem „Karpackie Inicjatywy Lokalne 2” i zgłoszenie do niego aż 31 Inicjatyw.

Wszystkie zgłoszone Inicjatywy pokazały, że mieszkańcom Karpat zależy na środowisku, które ich otacza. Tematyka była bardzo różnorodna, co spowodowało, że musieliśmy poświęcić więcej czasu na obiektywną ocenę zgłoszonych pomysłów.


Wyniki konkursu "Tożsamość Karpacka"

Wyniki konkursu "Tożsamość Karpacka"

09.12.2015

W dniach 23 listopada – 7 grudnia 2015 zostało przeprowadzone głosowanie internetowe na prace konkursowe 10 Młodzieżowych Grup Nieformalnych, które zostały zakwalifikowane przez Komisję Konkursową do II etapu oceny w Konkursie „Tożsamość Karpacka”.

W wyniku głosowania internetowego wyłoniono trzy zwycięskie Młodzieżowe Grupy Nieformalne:

I miejsce: Zespół Ballada

II miejsce: Młodzieżowa Rada Tuchów

III miejsce: Catch Up

Gratulujemy wszystkim grupom kreatywności i zaangażowania. Dziękujemy również opiekunom grup za ciężką pracę i wspieranie młodzieży w realizacji ich pasji.


Zagłosuj na pracę najlepiej ukazującą Tożsamość Karpacką

Zagłosuj na pracę najlepiej ukazującą Tożsamość Karpacką

16.11.2015

Szanowni Państwo,

Już teraz możecie oddać swój głos na prace konkursowe, które przeszły do II etapu oceny w Konkursie „Tożsamość Karpacka”.

Głosować można do 7 grudnia 2015 na stronie: http://www.konwencjakarpacka.pl/spolecznosci-lokalne/konkursy/tozsamosc-karpacka/glosowanie