Projekty

Projekt Archiwalny Karpaty Łączą
Obszary działania
Fundatorzy
Czas realizacji:
styczeń 2012 – grudzień 2016
Budżet całkowity:
1 436 016,70 zł

Wyniki konkursu "Tożsamość Karpacka"

09.12.2015

W dniach 23 listopada – 7 grudnia 2015 zostało przeprowadzone głosowanie internetowe na prace konkursowe 10 Młodzieżowych Grup Nieformalnych, które zostały zakwalifikowane przez Komisję Konkursową do II etapu oceny w Konkursie „Tożsamość Karpacka”.

W wyniku głosowania internetowego wyłoniono trzy zwycięskie Młodzieżowe Grupy Nieformalne. Poniżej znajdują się szczegółowe informacje dot. wyników:

 

L.P.

NAZWA GRUPY NIEFORMALNEJ 

LICZBA ZAKWALIFIKOWANYCH PUNKTÓW

 

ZESPÓŁ BALLADA

4496

2.

MŁODZIEŻOWA RADA TUCHÓW

4015

3.

CATCH UP

2775

4.

KLUB FOTOGRAFICZNY ZOOM

2715

5.

ZIEMIA BESKIDZKA

2617

6.

TROPICIELE Z KRAINY POD ZIELONYM WIELORYBEM

2576

7.

SAMI SWOI

2479

8.

HOMELAND49N20E

2384

9.

MŁODZI SMEREKOWIANIE

2327

10.

MAŁA BRENNA

2236

 

W toku analizy oddanych głosów zidentyfikowano próby zafałszowania wyników i zostały usunięte następujące głosy:

1)       Niepotwierdzone;

2)       z powtarzającymi się adresami email;

3)       zakładane na serwerach generujących adresy/skrzynki 10cio minutowe: kloap.com, 10minut.com.pl, trbvm.com;

4)       będące tą samą skrzynką email, ale z różną nazwą domeny, która to domena należy do tego samego prowajdera pocztowego: onet (vp.pl, op.pl, onet.pl, poczta.onet.pl ,spoko.pl, autograf.pl, vip.onet.pl, onet.eu, buziaczek.pl), wirtualna polska: (o2.pl, go2.pl, prokonto.pl, tlen.pl, wp.pl, 10g.pl), interia: (poczta.fm, interia.pl), husqvarna: (husqvarna.com.pl, husqvarnagroup.com).

 

Jednocześnie pragniemy wyrazić rozczarowanie postawą niektórych głosujących, którzy w wyżej wymieniony sposób próbowali oddawać swoje głosy. Konkurs „Tożsamość Karpacka” miał na między innymi celu edukację na temat różnorodności kulturowej w.w. regionu. Niestety niektórzy potraktowali go jedynie, jako sposób na szybkie i nieuczciwe zwycięstwo.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszego rozwoju i sukcesów w promowaniu swoich prac konkursowych. Dziękujemy również opiekunom grup za ciężką pracę i wspieranie młodzieży w realizacji ich pasji.

Pragnę podkreślić, że prawdziwymi zwycięzcami konkursu „Tożsamość Karpacka”, są Ci, którzy zarówno na etapie opracowania i wykonania prac, jak i na etapie głosowania internetowego wykazali się znajomością przepisów prawa, zasad fair play oraz ogromnym zaangażowaniem członków Młodzieżowych Grup Nieformalnych, jak i środowiska lokalnego.

Załączniki:

  1. Zestawienie wszystkich oddanych głosów (załącznik nr 1);
  2. Zestawienie poprawnych głosów (załącznik nr 2);