• Utworzyliśmy i prowadzimy Porozumienie Karpackie „Karpaty Naszym Domem”, do którego należy 70 instytucji, w tym organizacje pozarządowe, gminy i prywatne przedsiębiorstwa.
  • Powołaliśmy i koordynowaliśmy prace Karpackich Grup Roboczych: ds. planowania przestrzennego, ds. różnorodności biologicznej i krajobrazowej, ds. turystyki zrównoważonej, ds. rolnictwa, ds. dziedzictwa kulturowego.
  • Zorganizowaliśmy cztery Fora Karpackie, które miały na celu budowanie platformy współpracy wśród przedstawicieli różnych instytucji, zaangażowanych w działania na rzecz Karpat.
  • Zorganizowaliśmy 11 wykładów w ramach Karpackiego Uniwersytetu Otwartego dla mieszkańców regionu na tematy związane z Karpatami. Wzięło w nich udział 610 uczestników.

Publikacje

Folder o Konwencji Karpackiej
Pobierz
Poradnik o Konwencji Karpackiej
Pobierz
Poradnik "Karpacki model partycypacji"
Pobierz
Turystyka przyjazna środowisku - Por...
Pobierz

Artykuły

Działania na rzecz  kontynuacji i rozwoju tradycji pszczelarstwa  na  terenie Gminy Zakliczyn

Działania na rzecz kontynuacji i rozwoju tradycji pszczelarstwa na terenie Gminy Zakliczyn

31.10.2017

Inicjatywa nr 2.


Relacja z V Konferencji Stron Konwencji Karpackiej (Lillafurd, Węgry 10-12 października 2017 r.)

Relacja z V Konferencji Stron Konwencji Karpackiej (Lillafurd, Węgry 10-12 października 2017 r.)

12.10.2017

Po raz V rodzina karpacka uczestniczyła w Spotkaniu Konferencji Stron Konwencji Karpackiej w dniach 10 – 12 października 2017. Miejscem spotkania był Pałac w Lillafüred na Węgrzech.

Stowarzyszenie Ekopsychologia reprezentowali się Monika Ochwat-Marcinkiewicz oraz Janusz Marcinkiewicz.

Podczas sesji dot. Zrównoważonej Turystyki Monika Ochwat-Marcinkiewicz prezentowała plany na przyszłość związane z kontynuacją projektu „Karpacka Turystyka” (realizowanego w partnerstwie międzynarodowym a finansowanego z Funduszu Wyszechradzkiego).


I Forum Samorządów Karpackich

I Forum Samorządów Karpackich

28.08.2017

W dniu 26 sierpnia 2017 odbyło się w ramach III Zjazdu Karpackiego wydarzenie skierowane do samorządów karpackich p.n. "I Forum Samorządów Karpackich".

Organizatorami Forum był Powiat Cieszyński, Gmina Istebna oraz Stowarzyszenie Ekopsychologia, odpoowiedzialne za merytoryczną stronę.

 


Warsztaty Ekoturystyczne

Warsztaty Ekoturystyczne

13.05.2017

W dniach 11-13 maja 2017 w Orelcu odbyły się warsztaty „Ekoturystyczne” organizowane w ramach projektu „Karpacka Turystyka”. Projekt jest realizowany ze środków Funduszu Wyszehradzkiego.

Liderem projektu jest A ssociation for Tourism in the Tisza Plain (Węgry) a partnerem w Polsce Stowarzyszenie Ekopsychologia. Pozostali partnerzy: Art and Craft of Stiavnica Civil Association -Občianske Združenie Umenie a remeslá Štiavnice (Słowacja), Tourist Authority South Moravia – Centrála cestovního ruchu­Jižní Morava, z.s.p.o (Czechy) oraz UN Environment Vienna Office ­ – Secretariat of the Carpathian Convention (SCC).


Karpacka Rada Naukowa wzbogacona o nowego naukowca

Karpacka Rada Naukowa wzbogacona o nowego naukowca

18.05.2016

Z przyjemnością informujemy, że Karpacka Rada Naukowa została poszerzona o dr inż Pawła Wolańskiego, specjalistę w zakresie fitosocjologii i łąkarstwa. dr inż Paweł Wolański jest pracownikiem naukowym Katedry Agroekologii na Wydziale Biologiczno-Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Pełny skład Rady znajduje się na stronie: Karpackie Rady Naukowej.