dr Agata Ćwik - Uniwersytet Rzeszowski

22.04.2016

Ze Stowarzyszeniem Ekopsychologia współpracuję od 2014 roku, głównie jako członkini Krajowej Grupy Roboczej ds. Planowania Przestrzennego w ramach projektu „Karpaty łączą”. To właśnie dzięki działaniom tego Stowarzyszenia, a zwłaszcza jego kompetentnej, kreatywnej i ogarniającej różne uwarunkowania, szefowej – Monice Ochwat-Marcinkiewicz, mój świat związany z Karpatami poszerzył się o fantastycznych, zaangażowanych w Konwencję Karpacką – ludzi oraz otworzył różne nowe możliwości współpracy.

Stowarzyszenie, jako organizator naszych działań, zawsze starało się zapewnić nam pewną wartość dodaną do spotkań grupy roboczej poprzez promowanie dziedzictwa i wytworów wspólnot lokalnych. Były to np. ciekawe otoczenie, klimatyczne albo wartościowe ze względu na swoje dziedzictwo kulturowe miejsce, lokalne produkty czy występy karpackich grup folklorystycznych. Tym samym odkrywaliśmy niekiedy perełki w krajobrazie Karpat, jak np. Osadę Czorsztyn w Kluszkowcach.

Kontakt ze wszystkimi osobami, pracującymi w Stowarzyszeniu zawsze był konkretny i efektywny, a wywiązywanie się z umów budowało obraz tej organizacji jako godnej zaufania. Jestem przekonana, że kilkuletnie działania Stowarzyszenia wpisują się w wysiłki różnych grup pracujących nad tym, aby zachować piękno krajobrazu karpackiego, a równocześnie spowodować, że lokalnym wspólnotom będzie żyło się lepiej. 

dr Agata Ćwik
Uniwersytet Rzeszowski

Pliki do pobrania

Nazwa